Skip directly to content

Infektoloģijas centrā nonākuši vēl divi pacienti ar ērču encefalītu

on Thu, 06/28/2018 - 15:08

Infektoloģijas centrā nonākuši vēl divi pacienti ar ērču encefalītu

Rīga, 18.jūn., LETA. Nedēļas laikā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā ārstējušies vēl divi pacienti ar ērču encefalīta vīrusu, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Tāpat nedēļas laikā Infektoloģijas centrā papildus ārstējies vēl viens pacients ar Laimas slimību un viens ar ērlihiozi.

Kopumā šogad Infektoloģijas centrā ārstējušies astoņi pacienti ar ērču encefalīta vīrusu, 13 pacienti ar Laimas slimību un divi pacienti ar ērlihiozi.

Pēc Lietiņas stāstītā, šogad Infektoloģijas centra laboratorijā pārbaudītas 1448 ērces, no kurām desmit ērces izrādījušās inficētas ar ērču encefalīta vīrusu, bet pēc pacientu lūgumiem noņemtas 456 ērces.

Epidemiologi atgādina, ka, dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt - bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem potīšu augstumā, tādēļ, pat uz īsu brīdi iebrienot zālē, jānodrošinās, lai ērce nevarētu pakļūt zem apģērba. Visefektīvākais veids, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar ērču encefalīta vīrusu, ir vakcinācija, taču pret citām ērču pārnēsātām slimībām, kas ir ne mazāk bīstamas, vakcīnas nav.

Pērn ar ērču encefalītu saslima 214 cilvēki, ar Laimas slimību - 612 cilvēki, bet ērlihioze tika konstatēta 26 cilvēkiem, liecina aģentūras LETA arhīvā esošā informācija.

Atsauce: